Sztuka witrażu w Filii nr 18

„Pamiętasz witraż, który razem zrobiliśmy? (…) Nazwałem go Bożym Światłem, bo przypomina mi niebo. Za każdym razem, gdy przez to okno albo każde inne wpadnie światło, będziesz wiedział, że jestem przy tobie, dobrze? To będę ja. Będę światłem, które wpada przez okno”. O witrażach w piękny sposób pisze Nicholas Sparks, a w tyskiej Bibliotece witraże w postaci papierowych wycinanek Aliny Kurzak. Nawiązując do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, prace przyciągają wzrok i wprowadzają nas w świąteczny nastrój. Tak wiele mówiące w swojej prostocie, skłaniają do refleksji i przybliżają bożonarodzeniowe zwyczaje. Zobaczymy tu zarówno wyjście na roraty, betlejemską szopkę oraz Jezusa w żłóbku. Kto jeszcze nie widział, niech koniecznie odwiedzi Bibliotekę na os K i zachwyca się razem z nami.