Czwartki z paletą: Na dworcu pełnym arcydzieł

Październikową gawędę o sztuce, jak zawsze pełna pozytywnej energii, Agnieszka Kijas poświęciła jednemu z najpiękniejszych muzeów paryskich ‐ Muzeum Orsay. Wspólnej wędrówce towarzyszyły wirtuozerskie akordy w wykonaniu tyskiej pianistki Hanny Derej, a nam zakręciło się w głowie od arcydzieł i nazwisk ich mistrzowskich autorów. Muzeum impresjonistów, bo tak bywa nazywane, to największe zagęszczenie dzieł światowego malarstwa na metr kwadratowy. Aż chciałoby się zakrzyknąć za Agnieszką Kijas: „Eviva l’arte!”

Następna okazja ku temu będzie już 28 listopada. Rezerwujcie sobie czas od godz. 18.00, żeby osobiście sprawdzić co działo się „w fabryce zupy Andy’ego Warhola”. Do zobaczenia w stylistyce pop-artu!