Komentarz Kulturalny Czytelni: Tychy, których jeszcze nie znamy

Podczas wrześniowych rozmów o kulturze postanowiliśmy spojrzeć na nasze miasto inaczej niż zazwyczaj. Uczestnicy spotkania pochwalili się znajomością tyskich tajemnic, ale przy okazji wyszło na jaw, że jeszcze wielu rzeczy o Tychach nie wiemy. Przekonaliśmy się, że poznawanie historii 85-letniej już metropolii może być zajęciem tyleż pouczającym, co fascynującym. Wszyscy byli zgodni, co do tego, że nie sposób Tychów nie kochać, bo to dobre miejsce do…życia!

Na kolejne pogawędki w miłym towarzystwie zapraszamy tradycyjnie w trzecią środę miesiąca, czyli 16 października o godz. 12:30. Tym razem odwiedzi nas ksiądz dr Andrzej Kołek, proboszcz parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych w Bojszowach Nowych. Wspólnie zastanowimy się nad tym, co warto po sobie pozostawić. Serdecznie zapraszamy!