Komentarz Kulturalny Czytelni: „I widzę tylko Twoje kapelusze”

Jedyna w swoim rodzaju historia świata kapeluszami pisana to niezawodny sposób Stefanii Dyduch na spotkanie pełne czaru i dawnego sznytu. Podczas majowych rozmów o kulturze dowiedzieliśmy się, dlaczego w Turcji za noszenie fezów można było trafić za kratki, który polityk jako pierwszy pokazał się na publicznym forum bez kapelusza oraz co odróżnia szapoklak od cylindra. Najodważniejsi dali się ponieść radości przymierzania niecodziennych nakryć głowy prosto z bogatej kolekcji naszego gościa specjalnego. Borsalina, egzotyczne panamy, meloniki Herkulesa Poirot, kapelusze romantycznych dam, kominiarskie cylindry, meksykańskie sombrera, a nawet pilotka, czapka św. Patryka czy radzieckiego żołnierza… To wszystko ożyło na naszych głowach w barwnych konfiguracjach. Zabawa była przednia! Chciałoby się rzec, czapki z głów, drodzy Państwo!

Uwaga! Na ostatnie przed wakacjami pogawędki w dobrym towarzystwie zapraszamy wyjątkowo w drugą środę miesiąca, czyli 12 czerwca. Początek spotkania jak zwykle o godz. 12:30. Wraz z dziennikarką, podróżniczką i tłumaczką Danutą Wencel opracujemy prywatny rozkład jazdy na nadchodzące długie letnie dni.