Jestem, myślę, dyskutuję… – Młodzieżowy Turniej Debat Oksfordzkich – etap II finałowy

Młodzi dyskutowali, a my… zaniemówiliśmy z wrażenia, bowiem poziom merytoryczny, elokwencja i obycie sceniczne drużyn zasługiwały na najwyższe noty. W półfinale spierały się drużyny Technikum TEB Edukacja w Tychach i I Liceum Ogólnokształcącego im. L. Kruczkowskiego (w temacie Tradycja śląska jest wstydliwym i niechcianym spadkiem dla młodego pokolenia wygrali uczniowie Liceum) oraz drużyny Zespołu Szkół nr 1 im. G. Morcinka i II liceum Ogólnokształcącego i. C. K. Norwida (w temacie Mowa nienawiści największym problemem w komunikacji społecznej wygrali uczniowie Zespołu Szkół). Starcie o III miejsce wygrała drużyna „Norwida” (temat Media ogłupiają społeczeństwo), zaś w finale zwyciężyła drużyna „Morcinka” (temat Poprawność polityczna źródłem konfliktów w globalnej wiosce). Jury wyłoniło także najlepszego mówcę turnieju, którym został Sebastian Stokłosa z Technikum TEB Edukacja.

Pamiątkowe medale, dyplomy oraz upominki wręczali laureatom pan Maciej Gramatyka – Zastępca Prezydenta ds. Społecznych, p. Barbara Konieczna – Przewodnicząca Rady Miasta Tychy, p. Anna Krawczyk – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tychach oraz p. Sławomir Sobociński z Inicjatywy Tyskiej, która wsparła wydarzenie.

Ukłony i podziękowania należą się Marszałkom – p. Beacie Maleskiej-Pająk oraz p. Rafałowi Scholzowi, a także Loży Ekspertów – p. Magdalenie Bieleckiej, p. Kamilowi Berychowi, p. Krzysztofowi Markowskiemu, p. Janowi Pająkowi i p. Mirosławowi Wątrobie.

Organizatorami Turnieju Debat Oksfordzkich „Jestem, myślę, dyskutuję…” byli: Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach oraz Młodzieżowa Rada Miasta Tychy. Patronat medialny nad wydarzeniem objął tygodnik Twoje Tychy.