Biblioteka z pasją

Sylwia Chwałek była gościem drugiego w tym roku spotkania w ramach cyklu „Biblioteka z pasją”. O tym, jak zaczęła się jej przygoda z muzyką klasyczną, opowiedziała podczas czwartkowego spotkania w Filii nr 5. „Muzyka klasyczna tak, poważna zdecydowanie nie” – tymi słowami rozpoczęła spotkanie pani Sylwia. Muzyka towarzyszyła jej od najmłodszych lat, kiedy to całe swoje kieszonkowe przeznaczała na płyty, a dziś nie wyobraża sobie tygodnia, w którym nie poszłaby na koncert. Słuchała głównie muzyki klasycznej, choć nie są jej obce inne gatunki, uwielbia na przykład Quinn czy Beatlesów. Z muzyką klasyczną mamy do czynienia na co dzień, np. w reklamach albo ścieżkach dźwiękowych do filmów, jednak nie zawsze to sobie uświadamiamy. Koncerty muzyki klasycznej i wiążące się z nimi nieustanne wyjazdy są nieodłącznym elementem życia pani Sylwii. Entuzjazm, z jakim o tym opowiadała, udzielił się uczestnikom spotkania, którzy chętnie włączyli się do rozmowy.

Już 24. lutego zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Biblioteka z pasją”. Tym razem będziemy gościć przewodnika, pana Sławomira Szukłowa, który zabierze w nas w podróż do Katowic.