Za kurtyną Trzynastki

Bajka o „Królowej Śniegu” to opowieść o sile miłości i przyjaźni. Kiedy więc po nią sięgnąć, jak nie przy okazji Walentynek, będących czasem obdarowywania się prezentami i czerwonymi sercami symbolizującymi wielkie uczucie. My jednak wiemy, że upominki nie znaczą nic, jeśli nie idą za tym czyny. Pokazała nam to Gerda, której nie zniechęciła długa i niebezpieczna droga do lodowego zamku. Nie zraziła się nawet wtedy, gdy Kaj był dla niej niemiły i zrobiła wszystko, aby wyrwać przyjaciela z rąk złej królowej i roztopić jego zamrożone w sopelek serce.
Dowiedzieliśmy się też, że „Trzynastkowe Przedszkolaki” przychodzą do biblioteki nie tylko z powodu miłości do książek, ale darzą również ogromnym uczuciem… bibliotekarzy. Dziękujemy im za to z całego SERCA.