Czy można przechytrzyć chorobę – wrażenia po Komentarzu Kulturalnym Czytelni

Na takie pytanie staraliśmy się udzielić odpowiedzi podczas kolejnego spotkania w ramach Komentarza Kulturalnego Czytelni. Czy należy dbać o zdrowie psychiczne, praktykować mindfulness czy szukać szczęścia poprzez hygge? A może jedzenie to leczenie, a jelita to drugi mózg? Czy wiara czyni cuda, a duchowa prostota pomaga w życiu? Szukaliśmy dobrej recepty, aby uciec przed chorobą i przechytrzyć geny. Czy nam się udało? Nie ma jednej prostej odpowiedzi. Wiemy, że miłość do bliźniego to antidotum na smutek, stres czy poczucie zagubienia. Ważne są pozytywne relacje, miłe wspomnienia i dobra książka, a może potrzebujemy wszystkiego po trochu. Ustaliliśmy, że „przyjdzie czas, znajdzie się rada” . Posiłkowałyśmy się stworzonym na potrzeby spotkania subiektywnym zestawieniem zbiorów, które jest godne polecenia. W miłym towarzystwie czas szybko minął, ale mamy nadzieję, że wszystko co najważniejsze zostało powiedziane.