Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Czytaj na głos – czytaj wszędzie – czytaj wszystkim – czytaj z nami w Osiemnastce 🙂

Korzyści z głośnego czytania? Całe mnóstwo! Bliskość, rozwijanie wyobraźni, kreatywności, poprawa koncentracji, zatrzymanie się w codziennym biegu i poświęcenie tej chwili dla osób dla nas ważnych. Wierzcie – osoby słuchające – dzieci, osoby starsze, sąsiedzi, koleżanka ze szkolnej ławki – docenią każdą minutę J Nie zapominajcie, że osoby czytające również mogą czerpać całymi garściami z tych pięknych chwil: ich mózg się stymuluje, kreatywność rośnie (pokażcie jak warczy lew, jak boi się mała myszka, śmiejcie się z bohaterem książki!), stres się zmniejsza, mięśnie rozluźniają. My bibliotekarze mamy ten luksus w zasięgu ręki. Czytamy, kiedy tylko mamy możliwość i gdy tylko znajdzie się ktoś, kto chce posłuchać 🙂 Wy też korzystajcie – CZYTAJCIE! A chętnych zapraszamy do naszych bibliotek, na pewno znajdziecie tam miły kącik idealny do lektury!