XV Tyskie Dni Literatury: Biblioterapia: Alina Przydatek i Monika Szydłowiecka

Napis w bibliotece w Tebach głosi, że biblioteka to skarbnica lekarstw duszy. Książką można wszak leczyć, książka może pełnić rolę terapeuty czy wreszcie stać się odskocznią od codziennych kłopotów. Receptę na literacki specyfik o cudownych wręcz właściwościach wypisały uczestnikom warsztatów biblioterapeutycznych Alina Przydatek i Monika Szydłowiecka. Panie wzięły garść słów, dodały szczyptę gałgankowych postaci, ciut wszystkich kolorów świata, trzy krople dźwięków i sporą dawkę pozytywnych emocji i uśmiechu. Teraz bibliotekarze i nauczyciele mogą ruszać świat, do dzieci, które bajki i wiersza potrzebują jak lekarstwa.

Alina Przydatek jest autorką Wielkiej Księgi Kici Nici, a Monika Szydłowiecka – współautorką publikacji Lingwistyczna Papuga oraz instruktorem teatralnym w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach. Dziękujemy Paniom za porcję cennych rad, a uczestnikom za obecność, pasję uczenia i radość poznania 🙂