Komentarz Kulturalny Czytelni

Luty to taki miesiąc roku, w którym wyjątkowo często i dużo mówi się o miłości. Nie inaczej było podczas rozmów o kulturze w ramach Komentarza Kulturalnego Czytelni. Nasze spotkanie uświetniła swoją obecnością poetka Danuta Skwarczyńska, która słynie w Tychach z pięknych liryków miłosnych. Wraz z gościem specjalnym oddaliśmy się subtelnej „sztuce uwodzenia”, której ścieżka wiodła przez krainy bliskie sercu poetki, gdyż ona sama równie doskonale jak słowem posługuje się również obiektywem aparatu. Okazało się, że mamy wszystko, czego potrzeba, by poczuć tchnienie miłości, czyli wiersze i nastrojowe fotografie Danuty Skwarczyńskiej, dotykające najczulszych strun duszy.

Tymczasem 18 marca o godz. 12:30 spotkamy się z kolekcjonerką rzeczy niezwykłych Stefanią Dyduch, by dowiedzieć się, co było pierwsze, jajko czy kura. Temat spotkania, na które już teraz serdecznie zapraszamy, brzmi „Jedno jajo, a tajemnic… pięć tysięcy lat”.