Komentarz Kulturalny Czytelni: „Babciu, dziadku – opowiedz swoim wnuczętom”

Głównymi bohaterami grudniowych rozmów o kulturze stali się tyscy „zwyczajni-niezwyczajni” bohaterowie dnia codziennego. Za sprawą dziennikarki i pisarki Danuty Wencel, która odwiedziła Czytelnię w ten przedświąteczny czas, zyskaliśmy jedyny w swoim rodzaju zapis historii żyjących w naszym mieście seniorów. Rozmowy, które są kanwą wydanej niedawno książki, stanowią wyraziste świadectwo odwagi bycia człowiekiem pomimo burzliwych zawirowań dziejowych. Bowiem „z ludźmi na miarę herosów żyjemy na tej samej ulicy, w tej samej klatce schodowej, pod jednym dachem”.

Na pierwsze w 2020 roku spotkanie w ramach „Komentarza Kulturalnego Czytelni” serdecznie zapraszamy w czwartek 9 stycznia na godz. 17:00. Gościć będziemy Ryszarda Ćwirleja, twórcę nowego gatunku literackiego – „kryminału neomilicyjnego”.