Komentarz Kulturalny Czytelni: Katalog przesądów wszelakich

Piątek trzynastego, czarny kot przebiegający drogę, łapanie się za guzik na widok kominiarza, andrzejkowe wróżby, niezwykłe amulety i o wiele, wiele więcej. Podczas listopadowych rozmów o kulturze wraz z gościem specjalnym Stefanią Dyduch dokonaliśmy przeglądu katalogu przesądów wszelakich. Jako że pani Stefania jest kolekcjonerką rzeczy niezwykłych, zadbała o nieco mroczną i tajemniczą scenografię spotkania. Momentami po plecach przechodziły nam ciarki.

Uważając, by przypadkiem nie stłuc żadnego lustra, już teraz umawiamy się z Państwem na ostatnie w tym roku pogawędki w dobrym towarzystwie. W środę 18 grudnia czeka nas nie byle jaka gratka. Spotka się z nami dziennikarka i pisarka Danuta Wencel, która zaprezentuje nam swoją najnowszą książkę pt. „Babciu, dziadku – opowiedz swoim wnuczętom”. Uwaga! Spotkanie rozpocznie się wyjątkowo o godz. 16:00! Serdecznie zapraszamy!