Biblioteka z Pasją: Agata Cichy

Tym razem w biblioteczne progi Filii nr 5 – Biblioteki z Pasją – zawitała sztuka. A to za sprawą Agaty Cichy – polonistki, poetki, aktorki teatralnej, pasjonatki malarstwa i fotografii artystycznej, animatorki kultury, laureatki ogólnopolskich i lokalnych konkursów poetyckich, członkini Stowarzyszenia Twórców Kultury. Interesująca, wielowątkowa opowieść pani Agaty o artystycznych i literackich pasjach spotkała się z żywą reakcją uczestników spotkania. Jej dopełnieniem były zaprezentowane zebranym dwa tomiki poezji: dedykowany pamięci Matki „Uśmiech sennego słońca” (Tychy 2013) oraz pełen gorzkich trenów, których lektura zabawnie boli i czule truje (K. Wojtyła) gorzko – słodki „Piołun” (Instytut Mikołowski 2019). Z dedykacjami Autorki są wymownym świadectwem nie tylko życiowej pasji, lecz sztuki właśnie! Sztuki życia ze sztuką.