TYCHY POD DYKTANDO – Mistrz jest tylko jeden!

Czytelnia Biblioteki Głównej ogłasza wszem i wobec, że „nastąpił happy end” pierwszej edycji tyskich potyczek ortograficznych. Prace konkursowe oceniło jury w składzie: Barbara Orzechowska – nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 40 i aktorka Teatru „Belfegor”, Magdalena Kaczyńska – polonistka z Zespołu Szkół nr 6 w Tychach, logopeda, etyk i filozof, Maria Bisztyga – bibliotekarz i filozof, autorka tekstu dyktanda oraz Katarzyna Kurasiewicz, kierownik Czytelni Głównej i koordynator konkursu. Wszyscy uczestnicy wykazali się niebywałą odwagą i wysokimi umiejętnościami w zgrabnym unikaniu hiperbolicznych pułapek językowych. W pierwszej ósemce najlepszych znaleźli się Michał Piątek, Katarzyna Gajewska, Janina Żychoń, Daria Dec i Violetta Reus. Wyróżnienia specjalne otrzymali Agata Kapłon oraz Maciej Gruchlik, którzy uplasowali się tuż za liderem. Ale… mistrz jest tylko jeden! Panie i Panowie, niezwykle miło nam oznajmić, że arcyzaszczytny tytuł Tyskiego Mistrza Ortografii 2019 zdobył Jarosław Jurkowski. O oprawę muzyczną uroczystego podsumowania dyktanda zadbały młode tyskie talenty z zespołu „Miniatura”, występującego przy współpracy Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 21 w Tychach pod opieką Agnieszki Zimnej w repertuarze „Jestem Polakiem”, podkreślając, że Polska i Tychy to dobre miejsce. Wszystkim walecznym wojownikom ortograficznym serdecznie gratulujemy, a tych, którzy chcieliby spróbować swoich sił w tej dziedzinie, zapraszamy już za rok!