Biblioteka pełna emocji

„Jeśli jesteś zły, to krzycz,
jeśli smutny – płacz,
jeśli szczęśliwy – śmiej się na głos.” (Nah Kin)

O emocjach – sprawie ważnej i aktualnej rozmawialiśmy z dziećmi z Przedszkola „Chatka Małolatka”. Taki temat trzeba było poruszyć w wyjątkowym miejscu, dlatego z Tygryskami i Puchatkami spotkaliśmy się w Studio Fotograficznym FOTO-DAWID w Tychach.  Dzieci wcieliły się w modeli i fotografów, uczyliśmy się pokazywać oraz rozpoznawać emocje, a przy okazji poznaliśmy zawód fotografa.  Nie jest już dla przedszkolaków tajemnicą czym jest statyw, blenda, tło czy rekwizyty.
Wszystkich czytelników zapraszamy do korzystania ze zbiorów bibliotecznych traktujących o emocjach właśnie. Literatura jest wspaniałym sposobem na wytłumaczenie i przybliżenie dziecku skomplikowanego świata uczuć i problemów z którymi spotykają się na co dzień.
Polecamy pozycje:
Walden Libby „Uczucia”
Drużyńska Monika „Jak oswoić potwory?”
Serreli Silvia „Lena. Dlaczego ciemność jest czarna?”
Ostrowska Ewa „Bojesie niebojesie”
Lallemand Orianne, Thuillier Eleonore „O Wilku który miał humory”

Gronu pedagogicznemu z Przedszkola dziękujemy za współpracę i wspólne organizowanie fantastycznych zajęć.
Pani Krystynie Grelak z FOTO-DAWID dziękujemy za życzliwość, uśmiech i przyjęcie nas w swoim studio. Czas, który nam Pani poświęciła był dla nas niezwykle przyjemny i z wielką radością będziemy oglądać wykonane zdjęcia oraz wspominać te miłe chwile.