Dyskusyjny Klub Książki w kręgu paryskiej „Kultury”

Ona – poetka z pszenicznym warkoczem, młoda kobieta obdarzona wszechstronnym talentem literackim i równie skomplikowanym wnętrzem, dla której miłość ma wiele znaczeń. On – książę paryskiej „Kultury”, tytan pracy, bez większych nadziei i oczekiwań wobec życia. Agnieszka Osiecka i Jerzy Giedroyc oraz ich niespełniony „romans”, a w tle dzieje powojennej Polski i trudny emigracyjny los artystów walczących o intelektualne wyzwolenie narodu. Wyjątkowy zapis historii pewnej znajomości w wykonaniu Manueli Gretkowskiej stał się kanwą naszej październikowej dyskusji w kręgu koneserów literatury wyrafinowanej. Wiemy już, że przeznaczenia nie da się oszukać. Czasami nie ma innego wyjścia, niż po prostu „skoczyć, a nie rezonować”.

Po tym odważnym mentalnym skoku na głębię szykujemy się już do kolejnego spotkania. Tym razem wraz z „bezbarwnym” Tsukuru Tazaki, bohaterem powieści Haruki Murakamiego, przemierzymy lata jego pielgrzymstwa. Do zobaczenia zatem 7 listopada o godz. 17:00.