Bajeczne spotkania w Filii nr 18

Rety rety bardzo pięknie
biblioteka w szwach nam pęknie!
Przedszkolaki z każdej strony
każdy biegnie jak szalony!
Na teatrzyk, na zadania
nikt nie zmienia teraz zdania!

We wrześniu Filię nr 18 odwiedziły cztery grupy z Przedszkola nr 6 i „Chatki Małolatka”. Bawiliśmy się wyśmienicie, weszliśmy w świat teatru Kamishibai, w którym aktorem jest każdy. Opowiadający otwiera drzwi do bajki, a dzieci uczestniczą w niej na równi z nim. Z wypiekami na twarzy przeżywaliśmy przygody trzech braci, próbowaliśmy rozwiązać trzy zagadki i uratować zaklętych w kamienne posągi mieszkańców zamku.

Zabawy i atrakcji było dużo ! Okazało się, że nasz biblioteczny skrzat narozrabiał i rozrzucił między książkami dodatkowe zakładki. Na szczęście między półki wyruszyły ekipy poszukiwawcze, które odnalazły wszystkie zaginione zakładki. Dorośli czytelnicy mogą być spokojni – w ich księgozbiorze znowu panuje porządek. Ale, ale! Tajemnicze zakładki przekazały ważną informację! Sprawdźcie sami jaką! (WITAMY W BIBLIOTECE – FILIA NR 18)