To była jazda! Czytelnia podsumowała konkurs fotograficzny

Niezmiernie miło nam ogłosić, że po raz dwunasty udowodniliśmy wspólnie z naszymi mistrzami fotografii, że w Tychach jest pięknie! Tegoroczna odsłona pozwoliła zaprezentować nasze miasto w wersji mobilnej. Zmagały się ze sobą nie tylko samochody osobowe, pociągi, autobusy, rowery, czy rolki, ale nawet wózki dziecięce, znaki drogowe i trakcja trolejbusowa. Tychy zawirowały i przemknęły nam przed oczami! Jak można było się spodziewać, wybór zwycięskich prac nie należał do łatwych, ale za to dostarczył wielkich emocji. Nie mniejsze wrażenie wywarło ogłoszenie werdyktu, które odbyło się przy skocznym akompaniamencie zespołu pieśni i tańca „Karolinka” w choreografii Marii Ławniczek i Ludmiły Stalmach. Okazało się, że jury przyznało 9 nagród głównych, 2 wyróżnienia specjalne oraz 3 wyróżnienia. Laureaci konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tychach oraz firmy Fotonet i Fotojoker.

Słowem to była piękna jazda, która w odjechanym stylu rozpoczęła obchody XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Pełną ruchu wystawę pokonkursową będzie można podziwiać w Czytelni Naukowej przez najbliższe dwa miesiące. Serdecznie zapraszamy!