Dwa światy w Czytelni Głównej

Wystawa malarstwa i ceramiki Autorskiej Pracowni „Ekspresja”

Czytelnia Główna serdecznie zaprasza na niezwykle inspirującą ekspozycję, która będzie nas pobudzać do kreatywności przez cały kwiecień. Na wystawie spotkały się bowiem dwa światy i dwie artystyczne wizje uwiecznione w pracach Barbary Kuli i Hanny Maciejewskiej. Obie panie rozwijają swoją twórczość w ramach założonej w 2018 roku przez tę pierwszą Autorskiej Pracowni „Ekspresja” w Chełmie Śląskim. Warto dodać, że założycielka pracowni jest nie tylko instruktorką ceramiki, ale także podróżniczką, pedagogiem, działaczką społeczną, aktywistką, animatorką kultury i blogerką. Obecnie zajmuje się ekspresjonizmem abstrakcyjnym i malarstwem intuicyjnym. Hanna Maciejewska maluje akwarele, tworzy obrazy na szkle i drewnie oraz ceramikę pod okiem instruktorki z pracowni „Ekspresja”. Jest miłośniczką zwierząt, staroci oraz piękna ukrytego w przyrodzie. Przed nami zatem mocna dawka sztuki!