Do Biblioteki po zdrowie – dieta w małym palcu

Dzięki uprzejmości Technikum Teb Edukacja w Tychach mieliśmy okazję u progu wiosny sprawdzić kondycję naszych organizmów. Pomogły nam w tym dietetyczka Aleksandra Cybulska oraz pielęgniarka Danuta Rus. Dowiedzieliśmy się, czym jest tajemniczy piąty kubek smakowy. Zdobyliśmy także przepisy na zdrowe pyszności, jak np. własnej roboty naturalna Nutella. Niewątpliwą atrakcją spotkania była możliwość wykonania darmowych pomiarów ciśnienia, poziomu cukru i składu masy ciała. Okazało się, że za nasze zdrowie odpowiadają określone parametry biologiczne. My jednak kwestie diety mamy już teraz w małym palcu i to nie tylko w tym ukłutym podczas badania glukometrem.

Na kolejne rozmowy o zdrowiu serdecznie zapraszamy 11 czerwca o godz. 17:00. Obiecujemy, że zgodnie z tradycją będzie coś miłego zarówno dla ciała jak i dla ducha! Śledźcie nas na stronie internetowej biblioteki i naszym fanpage’u na Facebooku.