Tury Kultury: Andrzej Grabowski

Ma coś, czego zazdrościć mogą mu rzesze ludzi – nie boi się wystąpień publicznych. Dowiódł tego podczas spotkania z licznie zgromadzona publicznością, którą uraczył opowieścią o pracy aktora oraz słuszną porcją anegdot nie tylko z filmowego planu. Nie mogło też zabraknąć rozmów i pytań o najbardziej znaną rolę Andrzeja Grabowskiego, którą gra od prawie dwudziestu lat – postać Ferdynanda Kiepskiego. Bohatera Świata według Kiepskich jedni uwielbiają, inni nie znoszą, sam aktor chyba sie już do niego przyzwyczaił. I choć niektórzy koledzy po fachu czy widzowie do dziś nie wybaczyli Andrzejowi Grabowskiemu przyjęcia „takiej” roli, on nie dał się zaszufladkować, wciąż bierze udział w różnych projektach teatralnych i filmowych i nadal jako aktor potrafi zaskoczyć.