ART-ferie w Filii nr 5

Zadaniem uczestników tegorocznych ferii w Filii nr 5 było wykonanie trójwymiarowego miasta z papieru. Pod kierunkiem Mistrza Grzegorza dzieci uruchomiły wyobraźnię i ochoczo zabrały się do pracy. Stopniowo zaczęło powstawać miasto. Słoneczna ulica Pomarańczowa z fantazyjnymi dachami i nietuzinkowymi (oczywiście nie kopcącymi!) kominami pomarańczowych domów – to dzieło Borysa. Bajecznie kolorowa ulica Barwna oraz futurystyczna ulica Marsjańska z (dlaczego by nie?) rakietami – to z kolei zespołowe prace dzieci z przyparafialnej placówki „Rodzina”. Ponieważ w artystycznym mieście z papieru nie mogło zabraknąć zieleni, postarali się o nią najmłodsi uczestnicy ferii. I tak Dawid wykonał piękne duże drzewo, zaś Liwia i Borysek – miejski park z atrakcjami, w którym bardzo, ale to bardzo chciałoby się odpocząć.

Wszystkie prace zostały przez młodych artystów podpisane i do końca lutego będą eksponowane w Bibliotece przy ulicy Dąbrowskiego 5. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin!

Mistrz Grzegorz zapewnił uczestnikom tegorocznych ferii jeszcze jedną atrakcję: wizytę w swojej pełnej rzeźb i innych eksponatów artystycznej pracowni. Wrażeń nie brakowało!