Komentarz Kulturalny Czytelni – Bal nad bale

W pełni doceniając uroki wyjątkowo długiego w tym roku karnawału podczas lutowych rozmów o kulturze postanowiłyśmy ruszyć w tany! Unoszone na fali osobistych wspomnień niezapomnianych bali zastanawiałyśmy się, jaką rolę w życiu człowieka odgrywa zabawa i to nie tylko ta podmiejska z utworu Piotra Szczepanika. Pomimo z pozoru lekkiego tematu doszłyśmy do całkiem poważnych wniosków. Okazało się, że taniec bywa sensem istnienia. Nieocenioną pomocą jak zawsze służyły nam nawiązania do dobrej literatury, prasy, muzyki. Także tych, które towarzyszyły latom naszej młodości. Aż chciałoby się zawołać: „Niech żyje bal”!

Już za miesiąc, a konkretnie 20 marca serdecznie zapraszamy wszystkich kinomanów! Spotkamy się o 12:30, aby ogłosić czytelniane nominacje do Oscarów. Tylko z nami będzie można poczuć się prawie jak w amerykańskiej Akademii Filmowej przyznającej te zaszczytne nagrody. „And the winner is…”