Komentarz Kulturalny Czytelni

Jedni nie mogą dobrze funkcjonować w permanentnym chaosie, inni wolą artystyczny nieład. Pewne jest, że pomiędzy naszą głową a otoczeniem zachodzi swoiste sprzężenie zwrotne. Problem pojawia się wtedy, gdy dopuścimy do nawarstwiającego się bałaganu, który bywa jak lawina. Pochłania wszystko, włącznie z nami. Podczas ostatnich w tym roku rozmów o kulturze dzieliliśmy się pomysłami na to, jak sobie z tym poradzić. Okazało się, że idealny porządek nie jest niezbędny do szczęścia i radosnego celebrowania świąt. Możemy zatem śmiało powtórzyć za fizykiem Łukaszem Badowskim: „Bo życie jest sztuką nie tyle sprzątania, ile unoszenia się na szczycie bałaganu”.

Na nowe spotkania w ramach Komentarza Kulturalnego Czytelni zapraszamy w 2019 r., zawsze w trzecią środę miesiąca. Najbliższe już 16 stycznia o godz. 12:30. Gościem specjalnym będzie Stefania Dyduch. Gwarantujemy inspirujące rozmowy na intrygujące tematy, niezmiennie w dobrym towarzystwie i miłej atmosferze. Warto do nas dołączyć!