Kobiece oblicze Niepodległości

Listopadowymi rozmowami o kulturze zawładnął temat stulecia odzyskania niepodległości, jednakże widziany oczyma kobiet. Rok 2018, a dokładnie 28 listopada, to pamiątka setnej rocznicy uzyskania przez polskie kobiety pełni praw wyborczych. Specjalnie z tej okazji zaprosiliśmy niestrudzoną badaczkę historii przedstawicielek płci pięknej oraz współtwórczynię ministerialnego projektu „Śląski Szlak Kobiet”, panią Alinę Bednarz. Prelegentka ukazała nam kalejdoskop tragicznych i wzniosłych życiorysów zapomnianych już dzisiaj polskich i śląskich patriotek. Wspólnie potwierdziłyśmy, że niepodległość ma kobiece oblicze, a nasza ziemia wydała wiele prawdziwych bohaterek. Winniśmy im pamięć i wdzięczność!

Na ostatnie w tym roku spotkanie w ramach Komentarza Kulturalnego Czytelni zapraszamy w środę 19 grudnia na godz. 12:30. Przed świętami i nie tylko warto zrobić generalne porządki zarówno w mieszkaniu, jak i w ogóle w życiu. Porozmawiamy więc o psychologicznej mocy sprzątania.