Międzynarodowy Dzień Walki z Faszyzmem i Antysemityzmem

Jeśli zbadalibyśmy DNA stu osób, które są głęboko przekonane , że z dziada pradziada są Polakami, wyniki zaskoczyłyby wszystkich. Okazuje się bowiem, że tak naprawdę każdy z nas jest „mieszanką” wielu kultur i narodowości. Nade wszystko zaś jesteśmy ludźmi, dla których różnorodność powinna być atutem. Jeśli jej nie zaakceptujemy, droga prowadzi wprost do postaw i zachowań, według których człowiek jest lepszy od drugiego ze względu na kolor skóry, wyznanie, tradycję, kulturę. W Międzynarodowym Dniu Walki z Faszyzmem i Antysemityzmem razem z Komendą Miejską Policji w Tychach zorganizowaliśmy więc spotkanie dla tyskiej młodzieży, by uzmysłowić jej, z jakimi tragicznymi i bolesnymi konsekwencjami wiąże się brak tolerancji i otwartości.