Komentarz Kulturalny Czytelni

Październikowe rozmowy o kulturze zdominował temat szkoły i nauczycieli. Otóż, na spotkaniu odkryłyśmy w sobie „Emancypantki”, a niejedna z nas okazała się prawdziwą „Madame”. Nieco przypadkiem powołałyśmy do życia „Stowarzyszenie Umarłych Poetów”. Zamarzył się nam ognisty „Nauczyciel tańca”. Niekoniecznie natomiast chciałybyśmy zakosztować życia francuskiej guwernantki. Wiemy już, że nie każdy profesor to „Belfer z całego serca”. Na końcu powstał „Portret zbiorowy nauczycieli aktywnych”. Jedno jest pewne: „Nauczyciel to zawód, powołanie i pasja”. Oj, niełatwa jest „Sztuka bycia nauczycielem i uczniem”.

Na następne pogawędki w dobrym towarzystwie zapraszamy w wyjątkowo patriotycznym nastroju. W trzecią środę listopada spotkamy się jak zawsze o 12:30, ale jednak inaczej! Przekonamy się, że „Niepodległa jest kobietą”. O patriotkach ze Śląska opowie nam bowiem Alina Bednarz, badaczka historii kobiet i współtwórczyni projektu Śląski Szlak Kobiet.

Zapraszamy serdecznie! Taka okazja trafia się raz na sto lat!