Komentarz Kulturalny Czytelni

Jaką rolę w rozwoju człowieka odgrywa ojciec, jakie wzorce narzuca mu współczesne społeczeństwo, czy jego miłość jest tak samo bezwarunkowa jak matczyna? – zastanawialiśmy się podczas przedwakacyjnych rozmów o kulturze. Jak zawsze podpowiedzi czerpaliśmy z obfitego bogactwa książek i czasopism. Czasem zdarza się tak, że ten, który powinien być pierwszym bohaterem swojego syna i najważniejszym mężczyzną dla córki, zbyt wcześnie znika z ich życia. Traumę braku ojca lub niewłaściwych z nim relacji nadal dźwigają oni na swoich barkach już jako dorośli ludzie. Wesołe i smutne wspomnienia związane z naszymi ojcami nosimy na stałe zapisane w sercach, czy chcemy się do tego przyznać, czy też nie. Być tatą to trudne zadanie, dlatego pamiętajmy o nim nie tylko przy okazji 23 czerwca!

Po wakacjach spotkamy się 19 września o godz. 12:30, aby zrobić sobie „przerwę w podróży” i pochwalić się niezapomnianymi wojażami życia! Warto dołączyć do naszego grona!