Baśniowy konkurs rozstrzygnięty!

Filia nr 12 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tychach dla uczczenia Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego zaprosiła tyskich przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym „Z Calineczką i Pinokiem podróż po baśniowej Europie” – ilustracja do wybranej europejskiej baśni. Na konkurs wpłynęło 251 prac plastycznych z 34 placówek oświatowo-wychowawczych. 25 kwietnia w Bibliotece na osiedlu Z miało miejsce uroczyste rozstrzygnięcie i wręczenie nagród laureatom tegoż konkursu. Spotkanie uświetniła przepiękna wystawa prac konkursowych oraz występ teatrzyku kukiełkowego ze Szkoły Podstawowej nr 40 w Tychach, który przedstawił zgromadzonym laureatom i gościom znaną wszystkim baśń o Czerwonym Kapturku. Do końca czerwca serdecznie zapraszamy do podziwiania talentów młodych Tyszan.

Laureatami konkursu zostali:

Kategoria wiekowa przedszkola:

I miejsce – Radosław Pliszka

II miejsce – Maria Wnorowska

III miejsce – Rita Brożek

wyróżnienia – Nikola Dynak, Weronika Jakubowska, Ewa Lossa, Bartosz Pojda, Liliana Władowska

Kategoria wiekowa klasy I-III szkół podstawowych

I miejsce – Claudia Pach

II miejsce – Paulina Polańska

III miejsce – Sonia Nieć

wyróżnienia – Emilia Gocal, Monika Gorczyca, Justyna Groetschel, Wiktoria Kamińska, Jagoda Sowińska

Kategoria wiekowa klasy IV-VII szkół podstawowych