Magiczne Miejsce w Trójce – spotkanie autorskie z Agnieszką Krawczyk

W piękne słoneczne, jesienne popołudnie naszą filię odwiedziła Agnieszka Krawczyk autorka poczytnych powieści obyczajowych z cyklu Magiczne Miejsca, Czary Codzienności, Uśmiech losu, Przylądek Wichrów, antologii świątecznych „Siedem życzeń”, „Księgarenka przy ulicy Wiśniowej” i antologii o zwierzętach „Przytulajka”. W 2017 roku ukazał się kryminał „Ciało”, który autorka wydała pod pseudonimem Iga Horn. Pani Agnieszka oczarowując nas swoim urokiem osobistym opowiadała o swoim warsztacie literackim, ulubionych książkach i autorach. Zdradziła, kto jest pierwszym recenzentem jej książek i skąd czerpie inspiracje oraz dlaczego lubi pisać kryminały. Już wiemy, że jej książki powstają według wcześniej opracowanego planu, który realizuje starając się pisać codziennie. W przerwach od pracy lubi pójść na spacer, gdyż jak sama przyznała przyroda ją inspiruje i daje pomysły do nowych powieści. Jest kobietą bacznie obserwującą świat, który ją otacza. To chyba jedna z najważniejszych cech dobrego pisarza. Analiza i dostrzeganie rzeczy niewidocznych dla innych sprawia, że jej książki są wyjątkowe. Niezwykle ceni sobie podróże, lubi zwiedzać nowe miejsca, dlatego też pobyt w naszym mieście, choć krótki, był dla niej miłym przeżyciem. Ponieważ podczas rozmowy opowiedzieliśmy pani Agnieszce o najpiękniejszych miejscach w Tychach, obiecała odwiedzić je ponownie, na co bardzo liczymy. Nasi czytelnicy wzięli aktywny udział w spotkaniu z autorką. Jej swoboda i przyjazne usposobienie sprawiły, że chętnie włączyli się do rozmowy i dzielili wrażeniami z lektury jej książek. Pani Agnieszka usłyszała, że jej powieści pomogły czytelniczkom przetrwać trudne chwile, są przebłyskiem słońca w pochmurny dzień oraz balsamem dla duszy. Słowa te, to chyba najmilszy prezent, który może otrzymać pisarz.

Pani Agnieszko zapraszamy do nas ponownie, a tymczasem czekamy z niecierpliwością na „Najmilszy prezent” pierwszy tom nowego cyklu Ulica Wierzbowa.

Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki i Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, dofinansowanego ze środków Instytutu Książki.

Pani Agnieszce i wszystkim naszym czytelnikom obecnym na spotkaniu dziękujemy serdecznie za mile spędzony czas.