Warsztaty haiku Jana Paliczki – wiosenne impresje w formacie 5 – 7 – 5

Kwietniowe spotkanie z poezją haiku w Filii nr 5 w dalszym ciągu koncentrowało się wokół wierszy o tematyce wiosennej. Uczestnicy warsztatów starali się dostrzec – uchwycone i namalowane słowami zarówno japońskich klasyków, jak i twórców współczesnych – chwile budzącego się do życia, wiosennego świata po to, aby odczuć jego barwę, zapach, muzykę …

Nie zabrakło  podsumowania poprzedniego spotkania oraz kolejnych, własnych prób haiku. Okazało się, że „żółte krokusy”, czyli pierwszy wers marcowego „zadania domowego” najciekawiej rozwinął i podsumował w swym wierszu … Jan Paliczka. Oto jego haiku:

miejski krajobraz –

między niedopałkami

żółte krokusy.

Z kolei Dominika – nie tylko pasjonatka poezji, ale i laureatka szeregu poetyckich konkursów – podzieliła się z zebranymi takim oto, napisanym w trakcie spotkania, wiosennym haiku:

mały strumyczek –

obok srebrzystej tafli

czeka przylaszczka.

Ponieważ kolejne warsztaty odbędą się dopiero 23 maja br. (jak zwykle o godz. 17:30) zebrani otrzymali kolejne „domowe zadanie”. Jego wyjściowy wers stanowią słowa: zamglone góry.

Zapraszamy do indywidualnego zgłębiania otaczającego nas, jeszcze wiosennego świata i podejmowania własnych prób haiku. Na efekty czekamy pod adresem e-mailowym: filia5@mbp.tychy.pl

zamglone góry – (5 sylab)

……………………     (7 sylab)

……………………     (5 sylab)