Dyskusyjny Klub Książki w Czytelni Głównej

Z mieszanymi uczuciami oczekiwaliśmy godziny 17:00, by rozpocząć dyskusję na temat mazurskiej opowieści Katarzyny Enerlich. Skądinąd wiadomo nam było, że książka nie wzbudziła większego uznania wśród naszych klubowiczów, chociaż zapowiadała się na całkiem przyjemną i sentymentalną lekturę. Czego było w niej za mało albo za dużo? Tego wszystkiego dowiedzieliśmy się w toku gorącej wymiany zdań. Może ktoś jednak dał się oplątać Mazurami i wziąłby w obronę wizję przedstawioną przez pisarkę z Mrągowa? Cóż, można rzec, że wszystko ukryło się w cieniu Diabelskiej Góry, a ta jak wiadomo nie zawsze przynosi szczęście…

Ponownie spotkamy się 28 lutego również o godz. 17:00, by wspólnie przemierzyć Kołymski Trakt na nieludzkiej ziemi. Naszymi punktami orientacyjnymi będą wspomnienia mistrza reportażu Jacka Hugo-Badera zawarte w jego „Dziennikach kołymskich”. Stale można dołączyć do naszego klubu, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich amatorów słowa pisanego!