Unikatowe albumy w zbiorach Trójki: Juliusz Słowacki – ALBUM

Podczas kolejnej odsłony albumowego cyklu Trójki prezentujemy zdjęcia, które pochodzą z unikatowej książki zatytułowanej Juliusz Słowacki – Album. Publikacja ukazała się w 1959 roku, a przygotowali ją Stanisław Makowiecki i Zbigniew Sudolski oraz Mieczysław Teodorczuk odpowiedzialny za opracowanie graficzne. Wielkoformatowa książka jest zbiorem fotografii, które układają się w życiorys Wieszcza, przywołują najważniejsze wydarzenia z życia człowieka i poety, nawiązują do podróży czy opowiadają anegdoty. Zdjęcia w albumie pochodzą m.in. ze zbiorów Muzeum Adama Mickiewicza w Warszawie, Muzeum Narodowego i Muzeum Historycznego m. Warszawy, Państwowego Instytutu Sztuki, Centralnej Agencji Fotograficznej, Muzeum Jana Matejki w Krakowie. Zapraszamy wszystkich miłośników twórczości Juliusza Słowackiego, zachęcamy uczniów i studentów, dla nich bowiem książka stać się może nieocenioną skarbnicą wiedzy o pisarzu. Wystawę oglądać można do połowy listopada.