Trochę kultury dla natury – tajemnice drzew

Filia nr 3 gościła panią Katarzynę Kopię przyrodnika i nauczyciela bibliotekarza, która w ciekawy sposób przybliżyła uczniom znaczenie drzew w przyrodzie i opowiedziała o tym, które z nich można spotkać w Tychach. Posiadamy wiele ciekawych gatunków ozdobionych przez różnorodne owoce, kwiaty, liście. Rosną także u nas drzewa posiadające rangę pomników przyrody, mające ponad 300 lat. Przy Browarze Książęcym jest zabytkowy park posiadający piękne, stare okazy. Dzięki zdjęciom ze zbiorów pani Katarzyny Kopi wybraliśmy się w podróż tyskimi uliczkami, wzdłuż których podziwialiśmy nasze wspaniałe drzewa na tle różnych pór roku. Zachęcamy do samodzielnej wyprawy. Jeżeli będziemy o nie odpowiednio dbać i one także mogą stać się w przyszłości pomnikami przyrody.