Twórczość Przemysława Wróbla

Przemysław Wróbel (ur. 1979 r, pseudonim VEREB) pochodzi z Tychów, związany jest z tyską Grupą Twórców Paleta, laureat konkursów i wystaw. Artysta wykorzystuje wiele technik plastycznych: rysunki tworzone ołówkiem i węglem, grafiki tworzone tuszem i pisakami, grafiki cyfrowe przez akwarele po malarstwo akrylowe oraz olejne. Na co dzień jego praca związana jest z grafiką komputerową i informatyką. W Trójce na wystawie można podziwiać portrety, pejzaże oraz obrazy z motywami abstrakcyjnymi. Artysta komentuje swoją twórczość: „Człowiek z natury tworzy, ale artysta dodatkowo musi poszukiwać. Obecnie w natłoku i przesyceniu bodźców ciężko tworzyć w taki sposób, by nie odtwarzać. Na szczęście nasza wewnętrzna wrażliwość oraz budowa ludzkiej ręki, unikalność jej ruchu i śladu sprawiają, że dzieło bywa jak odcisk palca – staje się jedyne w swoim rodzaju, unikalne, niezastępowalne. Może wyróżniać się na tle powtarzalnych, drukowanych, marketowych i wszechobecnych kopii. Do tego dążę i dokładam starań, aby w każdym dziele doszukiwać się zagadki, problemu do rozwiązania, szarady i trudności, by oprócz uzyskania czegoś wyjątkowego uszczknąć coś dla siebie, czyli nauczyć się czegoś nowego. Jestem wiecznie zdziwiony, ciągle zaskakiwany i nieustannie zarówno przerażony, jak i szczęśliwy, że tak niewiele umiem. Ileż jeszcze przede mną”. Twórczość pana Wróbla ma już swoich odbiorców, co widać na zdjęciach.