Biblioteka z pasją… podróże: Polskie ślady w Wiedniu

Za nami kolejne spotkanie z zaprzyjaźnionym z naszą biblioteką historykiem i przewodnikiem. Wprowadzeniem do spotkania była panorama historycznych, społecznych i kulturalnych relacji polsko – austriackich od Babenbergów i Piastów po wiek XX. Jednak centralne miejsce narracji zajęły relacje kulturalne i artystyczne w XIX i w pierwszej połowie XX wieku. Dominowały opowieści o peregrynacjach, pobytach i relacjach artystycznych czołowych polskich twórców przełomu XIX i XX wieku. Słuchacze podążali tropem takich artystów jak : Chopin, Grottger, Matejko, Kossakowie, Wyspiański, Ritter, Szymanowski, Fittelberg, Rubinstein czy Kiepura. W tle narracji przewijała się specyficzna dekadencka atmosfera Wiednia tamtych czasów. Na kolejne podróżnicze spotkanie zapraszamy już w listopadzie!